GR | EN | TR
linkedinGRtwitterGRfacebookGR

 

header-istoria.jpg

TARİHÇE


 

MACEDONIAN PAPER MILLS (MEL - Makedonya Kağıt Fabrikaları) 1964’te Georgios Ladopoulos tarafından Patras’ta kurulmuştur. 1967’de firma merkezini Kuzey Yunanistan’a taşımış ve büyümesini orada devam ettirmiştir. Teknoloji ve yöntem bilgisine yapılan yatırımlar sayesinde gelen hızlı büyüme bölge ekonomisine ciddi katkılarda bulunmuş ve MEL hızla Yunanistan’ın lider kağıt üreticilerinden biri haline gelmiştir. 1984’te MEL İşletme Yeniden Yapılandırma Kurumu (OAE) bünyesine girmiş ve 1998’de özelleştirilmiştir. 2012 Martından bu yana MEL, %100 PAK GROUP B.V. iştiraki olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Bugün MEL S.A. Yunanistan ve Balkanlar, Avrupa, Kuzey Afrika ülkeleri ve Orta Doğu’da geri dönüştürülmüş karton üretiminde lider isimlerden biri olmanın yanında yıllık 120.000 ton kuşeli karton üretimiyle Yunanistan’da geri dönüştürülmüş karton üreten tek sanayi tesisi olarak da faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

years gri

istoria1.jpg
istoria2.jpg

FELSEFEMIZ


 

Firmanın faaliyetlerinin tüm boyutlarında kalite ve sorumluluk felsefemizin temelinde yatan unsurlardır. Çalışan ve iş ortaklarıyla ilişkilerde ve kurumsal sosyal sorumluluk uygulamalarımızda kalite ve sorumluluk da bu felsefenin bir parçasıdır. Firmanın çalışanlarıyla ilişkilerinde gerçek bir saygı ve karşılıklılık tutumu hakimdir.

Döngüsel bir ekonomi ilkesine dayalı olan MEL’in vizyonu, tedarik zincirinin tüm bileşenlerini kullanarak sürdürülebilir kalkınma sağlamaktır.

Sosyal ve çevresel hassasiyetlerle hareket eden firma, çevre konusuna birinci önceliği vererek en iyi uygulamalar ve kaynak tasarrufu sağlamaya yönelik ilkeler çerçevesinde ürün ve hizmetlerini sunmaktadır. İkincil ham maddelerin değeri ve tam anlamıyla kullanımına büyük önem veren firma enerji tüketimini azaltırken, bir yandan da çalışanlarına son derece üretken işler sunarak toplum yaşamını iyi yönde geliştirmektedir. Bu amaç doğrultusunda, toplumu geri dönüşüm konusunda eğitmeye aktif katkı sağlamayı kurumsal sosyal sorumluluk edimlerimizin bir parçası olarak görüyoruz.

İLETİŞİM


 

GEZEGENIMIZE KARŞI SORUMLULUKLARININ FARKINDA OLAN BIR ŞIRKET

 

contact1ok.jpg

MEL HABERLER


 

Yenilikleri takip etmek için sitemize üye olun.

linkedintwitterfacebook
footer2
footer ask EN2

Bu web sitesi çerez kullanıyor

 «Sizlere mümkün olan en iyi hizmeti sağlayabilmek amacıyla web sitemizde çerez kullanmaktayız www.melpaper.com adresini kullanarak bunların kullanımını kabul etmektesiniz.»